Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2014 » Листопад » 11 » Виховуємо активного читача
12:07
Виховуємо активного читача

Черговий семінар шкільних бібліотекарів з теми «Читання учнів у контексті якості освіти» відбувся у методичному кабінеті відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Питання «Можливості впливу шкільної бібліотеки на якість освіти засобами книги» висвітлила у своєму виступі методист відділу Голуб Л Г. Цікавою була презентація якості читання у початковій школі заступника директора школи Деркач Л.В. Психологічну вмотивованість застосування гри в роботі бібліотеки з читачами змістовно розкрила керівник ЦПП та СР відділу Пащенко В.М.

Книгарі поділилися досвідом організації ігрових форм проведення заходів для початкових класів (Рибас О.В., зав.бібліотекою Решетилівської ЗОШ І ст.), для середньої вікової групи дітей ( Бережок С.П., зав.бібліотекою Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст.). Про бібліотечні заходи з елементами гри для старшокласників розповіла бібліотекар Сухорабівської ЗОШ І-ІІІ ст. Циган Л.І. Серед найулюбленіших читачами форм працівники бібліотек відзначили вікторини, лото-ерудит, інсценізацію твору, КВК, турніри, конкурси, рольові ігри та інше. Павлинська Л.П., бібліотекар Малобакайської ЗОШ І-ІІІ ст., наголосила на ефективності використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі з читачами. На зібранні червоною ниткою пройшла теза про творчу співпрацю шкільного бібліотекаря із учителями-предметниками та бібліотеками інших систем, як необхідної умови сприяння розвитку читання у школярів.

З розумінням сприйняли бібліотекарі виступ-побажання Костогриз А.М., завідуючої методичним кабінетом відділу, яка була присутня на семінарі, про залучення електронних засобів у процес популяризації читання. У процесі семінару методист Голуб Л.Г. підсумувала роботу бібліотекарів за минулий навчальний рік та визначила пріоритетні напрями роботи на 2014-2015 н.р., проаналізувала стан забезпечення учнів ЗНЗ району підручниками, участь шкільних бібліотекарів у районній панорамі «Творчі сходинки освітян Решетилівщини-2014». А також поінформувала учасників про участь в обласному семінарі, який відбувся у Кобеляцькому районі з теми «Спільна робота шкільного бібліотекаря та вчителів-предметників щодо формування читацької компетенції школярів».

Приємними були хвилини вітання із Міжнародним днем шкільних бібліотек, що відзначається у останній понеділок жовтня та вітання ювілярів. Атмосферу затишку і тепла створили чай та солодощі, придбані на кошти профспілки.

Вироблені в процесі роботи семінару рекомендації стануть програмою до дії в роботі бібліотекарів шкіл щодо формування читацької компетенції школярів.

Методичному кабінету відділу:

- активізувати діяльність щодо участі дітей у Всеукраїнському конкурсах «Найкращий читач року», «Найкращий читацький щоденник», у тижні дитячої та юнацької книги тощо;

- співпрацювати з психологічною службою; створити систему соціально-психологічної підтримки розвитку активного читача;

- провести моніторингове дослідження читацьких інтересів учнів у загальноосвітніх навчальних закладах до 25.03.15року.

Шкільним бібліотекарям:

- сприяти постійній співпраці з учителями - предметниками, класними керівниками щодо формування та розвитку читацьких інтересів школярів відповідно до їх потреб як засіб розумового виховання; висвітлювати питання на батьківських зборах, педрадах;

- вести систематичний облік читацьких запитів, вивчати інтереси, здібності, нахили дітей-читачів;

- використовувати ефективні та інноваційні бібліотечні форми роботи: бесіди, Дні інформації,Тижні книг, відкриті перегляди, читацькі олімпіади, захист читацьких формулярів, літературні студії, зустрічі з письменниками та літераторами краю тощо;

- здійснювати координаційну роботу з бібліотеками інших систем і відомств щодо підвищення читацької активності та культури школярів;

- активізувати роботу бібліотекарів щодо друкування власних напрацювань у фахових виданнях;

- бібліотекарям, що працюють на повну ставку створити сайти шкільної бібліотеки чи розділ на сайті навчального закладу.

Л.А.Щерба,
керівник районного семінару

Переглядів: 493 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту