Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2014 » Лютий » 18 » Виїзне засідання районної методичної комісії вчителів інформатики
15:11
Виїзне засідання районної методичної комісії вчителів інформатики

17 лютого 2014 року на базі Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника відбулося виїзне засідання районної методичної комісії вчителів інформатики з питань впровадження інформатики у 5 класі за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та формування предметних компетентностей при вивченні даного предмету.

Засідання розпочалося із презентації навчального закладу учнями гімназії та директором Круговим В.І., який значний акцент зробив на впровадженні в навчальному закладі інформаційних технологій.

План роботи складався із двох блоків. Під час методичного блоку керівник районної предметної методичної комісії Гнида В.В. здійснив короткий аналіз структури та змісту програми «Інформатика» (5 клас) за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, наголосив на основних напрямках реалізації компетентнісного, діяльнісного та особистісно-зорієнтованого підходів при викладанні інформатики у 2013-2014 н. р., розглянув питання щодо підготовки школярів до олімпіад з інформаційних технологій та програмування, проаналізував результати участі учнів району в олімпіадах з інформатики. Вчитель Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника Литвин О.В., як переможець районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013», поділилася досвідом роботи на тему: «Створення електронних засобів навчання з метою підвищення навчальних компетентностей учнів». А також разом із практичним психологом Полонською Ю.Ю. презентувала роботу факультативу по створенню інноваційного медіапростору навчального закладу.

У практичному блоці вчителі гімназії Литвин О.В. та Вербицький В.А. провели уроки інформатики у 5 класі з теми: «Поняття презентації. Комп’ютерна презентація , її об’єкти”, поділилися досвідом з викладання даного предмета у 5 класі. Змістовним був виступ по створенню блогів Шулика П.П., вчителя інформатики Федіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який представив презентацію створену в онлайн сервісі Prezi. А учні 11-Б класу Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника Косенко Ліза та Оренбургська Марина познайомили присутніх із своїми блогами та висловили думку, що інтернет-спілкування допомагає їм при підготовці до навчальних занять.

 

Підводячи підсумки роботи РПМК, завідуюча РМК Костогриз А.М. зазначила, що освіта сьогодні має орієнтуватись на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують в учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції). А це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновітніші інформаційні технології. Створення добротного інформаційного середовища є ключовим завданням на шляху переходу до інформаційного суспільства.

Сучасний випускник школи, підкреслила Алла Миколаївна, повинен мати компетенцію використання інформаційних технологій, тобто технологій, що проектуються сучасною індустрією як в освіті, так і в повсякденному житті. Нові інформаційні технології відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають нові можливості для творчості, знаходження і закріплення будь-яких професійних навичок, дозволяють реалізовувати принципово нові форми і методи навчання.

Тому впровадження інноваційних моделей навчального процесу потребує вміння вчителів-предметників користуватися на високому рівні засобами новітніх інформаційних технологій.

У ході засідання вироблені рекомендації.

Переглядів: 442 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту