Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2015 » Березень » 26 » РПМК початкових класів
08:28
РПМК початкових класів

25 березня на базі Решетилівської ЗОШ І ступеня відбулася естафета методичної майстерності вчителів початкових класів району.

В умовах зміни освітньої парадигми здійснюється перехід від репродуктивної, авторитарної педагогіки до освіти інноваційного гуманістичного типу; постать учителя, його професійна компетентність набувають надзвичайно важливого значення.

Без постійного оновлення знань фахівець не може відповідати сучасним вимогам і залишатися конкурентоспроможним. Якщо відмінні знання спеціальної науки можуть задовольняти працівника будь-якої професії, то для вчителя цього мало. Йому необхідно володіти мистецтвом передачі знань своїм вихованцям, уміннями і навичками формувати у них вільну особистість. А це означає – завжди перебувати на рівні сучасних суспільних вимог, мати науковий світогляд, широкий кругозір, розумітися в питаннях мистецтва і літератури, культури і побуту, бо тільки у цьому випадку він зможе задовольнити різнобічні запити своїх учнів, дати їм міцні знання і, що найголовніше, підготувати до життя в сучасному суспільстві.

Розуміючи важливість вказаних вимог, учасники березневої естафети методичної майстерності поставили перед собою такі задачі:

•будувати освітній процес на засадах особистісно зорієнтованого і компетентнісного підходів;

•створювати сприятливі умови для індивідуальної самореалізації учнів, розвитку й саморозвитку їх особистісних якостей;

•оволодівати освітніми інноваціями та методами науково-педагогічних досліджень, здійснювати пошукову діяльність.

Про це наголосила у вступному слові і заступник директора з навчально-виховної роботи Решетилівської ЗОШ І ступеня Деркач Л.В., а також ознайомила з умовами проведення шкільного етапу конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник», який відбувся 19 березня. Учасники естафети переглянули захист роботи Дерев´янка Віталія, учня 4-В класу, з теми «Підвищення врожайності сільськогосподарських культур шляхом використання гуміфілду». Віталій переконливо довів, що використання природного концентрованого субстату «Гуміфілд» позитивно впливає на урожайність картоплі, полуниці та цвітіння троянди.

Далі естафету продовжили вчителі Решетилівської ЗОШ І ступеня. Золотарьова Л.І. презентувала електронні методичні посібники, які є результатом роботи практичного етапу над науково-методичною проблемою закладу, підготовлені слухачами «Школи вищої педагогічної майстерності», «Школи вдосконалення педагогічної майстерності» з теми «Використання здоров´язберігаючих технологій на уроках в початкових класах».

Гордівська Н.Б. продемонструвала практичне застосування технології «Навчання у русі», супроводжуючи виступ відеофрагментами уроків.

Продовжили естафету вчителі початкових класів, працюючи в рамках роботи районних методичних комісій.

Підбиваючи підсумки роботи, варто зазначити, що побудувати навчально-виховний процес так, щоб він відповідав сучасним вимогам нелегко. Традиційні методики та давно засвоєні педагогічні знання дають добру базу, але вимагають значного та суттєвого оновлення.

Школа розвивається завдяки організованому в ній керованому інноваційному процесу – створенню та освоєнню нововведень, руху до якісно сучасного об’єктивно необхідного стану. Розробка та опанування інновацій передбачає наявність у вчителів здатності до продукування нового, тобто здатність до творчості. Отже, нову початкову школу створює творчий учитель, спроможний застосовувати нові технології, прийоми і методи, а також реалізувати свої потенційні можливості і здібності.

Переглядів: 378 | Додав: sansanych | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту