Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2014 » Лютий » 21 » Проведення районного семінару «Психолого-педагогічний супровід дітей спектру аутизму»
16:20
Проведення районного семінару «Психолого-педагогічний супровід дітей спектру аутизму»

20 лютого 2014 року на базі відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Решетилівської райдержадміністрації, відбувся районний семінар на тему «Психолого-педагогічний супровід дітей спектру аутизму».

В роботі семінару взяли участь: спеціаліст обласної психолого-педагогічної консультації, кандидат медичних наук Плюшко О.Д., завідуюча РМК Костогриз А.М., вчителі початкових інклюзивних класів, практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх закладів району.

В ході семінару Плюшко О.Д. ознайомив присутніх з медичним аспектом раннього дитячого аутизму. Детально зупинився на статистичних даних та значенні раннього виявлення аутизму, познайомив присутніх з сучасною діагностикою та особливостями психіки дітей спектру аутизму.

Завідуюча ЦППСР Пащенко В.М. познайомила присутніх з основними напрямками роботи психологічного супроводу та з функціями практичних психологів у навчальному процесі дітей. Зосередила увагу на факторах, які слід враховувати в своїй роботі.

В аутичних дітей спостерігається широкий спектр мовних розладів, корекція яких, включає в себе ряд напрямків роботи, які обумовлені спільною метою. Про мовні особливості та шляхи розвитку мовлення, познайомила методист з корекційної освіти Срібна А.В.

Зацікавила своїм досвідом роботи присутніх Загоруйко Л.В., дефектолог Решетилівської ЗОШ I ст., яка мала можливість продемонструвати результати своєї роботи, поділитися своїми спостереженнями та висновками. Наголосила про ефективність інклюзивного навчання для дітей спектру аутизму.

Невід`ємною ланкою в роботі з дітьми спектру аутизму є тісна співпраця з батьками. Довірливі стосунки сприяють системній комплексній корекції даної категорії, допомагають дітям адаптуватися в суспільстві, навчатися в звичайній школі. З основними напрямками роботи з батьками познайомила присутніх практичний психолог Решетилівської ЗОШ I ст. Дем’янець І.А., яка наголосила на важливості співпраці з батьками, на труднощах, які виникають в ході роботи та шляхами подолання їх.

Присутні мали змогу отримати відповіді на запитання, які виникали в ході семінару, ділилися своїми враженнями та припущеннями, адже тема аутизму стає дедалі актуальнішою, а відповідальність за подальшу адаптацію в соціумі, перш за все, полягає на команду спеціалістів, яка працює з дітьми та готує її до подальшого життя.

А.В. Срібна,
методист РМК
Переглядів: 372 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту