Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2015 » Січень » 30 » Проведення медико-педагогічного семінару на тему «Впровадження заходів щодо збереження здоров'я дітей»
10:24
Проведення медико-педагогічного семінару на тему «Впровадження заходів щодо збереження здоров'я дітей»

29 січня 2015 року в залі засідань відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту відбувся медико-педагогічний семінар на тему «Впровадження заходів щодо збереження здоров'я дітей». У роботі семінару взяли участь медичні працівники ЗНЗ, ПМСД(частково),заступники директорів з виховної роботи, методисти РМК- Галанська Ю.Б., Сутула Т.К., заступник головного лікаря Решетилівської ЦРЛ Шульженко Ю.В.

Обговорено питання: про медичне обслуговування школярів ЗНЗ району в 2015 році; про співпрацю ЦРЛ, ПМСД, відділу з питань реалізації навчальних циклів з формування здорового способу життя «Разом до здоров'я», проведення медико-педагогічного контролю за уроками фізкультури в 2014-2015 н.р.

Згідно фактичної мережі 2014-2015 н.р. в загальноосвітніх навчальних закладах навчається 2456 учнів. Практично здорових дітей 1460 (59,4%), більше у порівнянні до 2013 року - 1423 (59,2%) . Практично здорових дітей 1-4 класів - 640 (63,8%), 5-9 класів - 615 (53,4%), 10-11 класів-205 (68,1%). Поставлено на диспансерний облік дітей і підлітків шкільного віку: 996(40,6%), з них дітей 1-4 класів диспансеризовано – 347 (34,6%), 5-9 класів - 505 (43,8 %), 10-11 класів - 144 (47,8%).

В 2014 році із 2456 оглянутих учнів району – 544(22%) віднесено до спецмедгрупи (222 (9,2%) в 2013 році), 539 (22%) – до підготовчої групи (проти 438 дітей (18,2%) в 2013 році), звільнені – 16 учнів.

У 2014 році 182 (7,4%) учнів потребують дієтичного харчування (в 2013 році – 191 (7,9%), 2012 році 203, 8,3%).

Лікарями-спеціалістами найбільше виявлено захворювань ротової порожнини, в тому числі стоматологічної групи, органів зору, ЛОР-органів, серцево-судинної системи, нервової системи.

Медичні працівники шкільних медкабінетів, адміністрації загальноосвітніх шкіл проаналізували результати поглибленого медичного огляду учнів. Результати медичних оглядів учнів розглянуто на педагогічних радах, класних та загальношкільних батьківських зборах. Розроблені та впроваджуються медико-педагогічні заходи щодо покращення здоров`я учнів. Затверджено плани роботи медичних кабінетів на 2014-2015 навчальний рік, складено плани проведення бесід, лекцій.

Учасники семінару переглянули презентацію, яку підготувала методист Галанська Ю.Б., обговорили проблеми щодо медичного огляду дітей шкільного віку та оздоровлення дітей диспансерної групи, необхідності впровадження здоров’язбережних технологій під час навчально-виховного процесу, забезпечення співпраці ЗНЗ, ЦРЛ,ПМСД з питань реалізації циклів медичних та гігієнічних знань «Разом до здоров`я».

Загальноосвітні навчальні заклади впроваджують здоров’язбережні технології в навчально-виховний процес, зокрема, ті педагогічні технології, які не шкодять здоров`ю дітей, які виконують оздоровчу функцію, забезпечують гігієнічне виховання, дотримання санітарних вимог тощо.

Під час роботи семінару заступник головного лікаря ЦРЛ Шульженко Ю.В звернула увагу на особливості проведення проби Руф’є в учнів. Пробу Руф’є проводити медпрацівникам ЗНЗ, ПМСД під наглядом сімейного лікаря безпосередньо перед медичним оглядом школярів лікарями-спеціалістами. Наголосила, що ЦРЛ потрібна допомога ЗНЗ, медпрацівників шкіл для забезпечення оздоровлення школярів в санаторіях МОЗ України.

Методист Сутула Т.К. звернула увагу присутніх, що кожен навчальний заклад працює над реалізацією напрямку виховної роботи «Ціннісне ставлення до свого здоров`я», проте, не кожна школа розробила власний проект «Школи сприяння здоров`ю». Запропонувала відновити практику мобільних учнівських агітбригад, активізувати волонтерство з метою популяризації здоров’язбереження, широко використовувати методику «Рівний-рівному» для формування навичок здорового способу життя у школярів, більше проводити виховних заходів спрямованих на формування культури здоров`я у батьків учнів.

З метою реалізації завдань навчальних циклів «Разом до здоров`я» медичні працівники ЗНЗ запропонували започаткувати роботу мобільного консультативного пункту, у склад якого входитимуть медпрацівники навчальних закладів, гінеколог,нарколог ЦРЛ та ін.

Змістовним був виступ медичного працівника Решетилівської ЗОШ І ступеня Сенченка О.В. про ознаки вживання наркотиків та надання невідкладної допомоги при наркотичному отруєнні.

Методичні рекомендації вироблені в ході семінару направлено в загальноосвітні навчальні заклади:

1. Здійснювати комплексний аналіз проведення профілактичного медогляду учнів та моніторинг здоров'я дітей шкільного віку. До 1 жовтня, щорічно

2. Доводити до відома педагогів, батьків учнів результати аналізу медогляду та моніторингу здоров'я учнів. Після проведення медогляду та на початку навчального року до 1 жовтня

3. Розробляти та впроваджувати медико-педагогічні заходи щодо поліпшення здоров'я школярів. Вересень, щорічно

4. Підвищувати здоров’язбережувальну компетентність учасників навчально-виховного процесу. Постійно

5. Включати у виховні плани роботи ЗНЗ заходи з реалізації циклів медичних та гігієнічних знань “Разом до здоров`я» та забезпечити їх виконання спільно із медпрацівниками ЦРЛ,ПМСД. Щорічно

6.Поєднати модель виховної системи ЗНЗ із завданнями Школи сприяння здоров`я, розробивши проект «Збережемо здоров`я» тощо. Щорічно

7. Здійснювати оперативне висвітлення в районній та шкільній газетах, на шкільному сайті заходів спрямованих на утвердження здорового способу життя, попередження алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії серед підлітків. 2015 рік, щорічно

8. Брати участь у роботі районного радіолекторію “Здоровим бути здорово” Протягом навчального року

9. Активізувати роботу мобільних учнівських агітбригад, волонтерство з метою популяризації здоров'язбереження. 2014-2015 н.р., постійно

10. Адміністрації школи, класним керівникам, медпрацівникам здійснювати медико-педагогічний контроль за уроками фізичного виховання відповідно до спільного наказу МОЗ та МОН України № 518/674 від 20.07.2009 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах». Протягом навчального року

11. Започаткувати роботу мобільного консультативного пункту, у склад якого входитимуть медпрацівники ЗНЗ, ПМСД, гінеколог,нарколог ЦРЛ та ін.

Методист РМК
Ю.Б. Галанська

Переглядів: 561 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту