Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2014 » Січень » 29 » Про виїзне засідання РПМК учителів світової літератури
17:55
Про виїзне засідання РПМК учителів світової літератури

Планове засідання районної предметної методичної комісії учителів світової літератури та російської мови шкіл району з теми «Формування читацьких навичок сучасного школяра – складовий чинник креативного навчання» відбулося на базі Жовтневого НВК. Проблема читання – є однією з найважливіших на уроках літератури та й у навчально-виховному процесі у школі в цілому. Тому, жваво пройшло обговорення есе французького письменника Даніеля Пеннака «Як роман», в якому автор піднімає глобальну (як виявляється і для французької школи) проблему прилучення учнів до літератури, вироблення у дітей стійкої потреби у читанні.

У своїх виступах учителі Ілієва Н.П. (Решетилівська гімназія), Дзюба В.М. (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Спригіна Л.І. (Сухорабівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Бодня Н.М. (Малобакайська ЗОШ І-ІІІ ст.), Непийпа І.М. (Глибокобалківська ЗОШ І-ІІ ст.), Самойлова С.О. (Кукобівська ЗОШ І-ІІ ст.) акцентували увагу на чинники, що впливають на формування читацьких умінь, зокрема: читацькі уподобання, постать самого учителя як носія слова, недосконалість шкільної методики, роль і значення читання в суспільстві, конкуренція читання і телебачення, комп’ютерів, наявність книг у домашній бібліотеці та роль школи, уроків літератури, які б викликали жвавий інтерес до твору як жанру мистецтва, розвивали мислення і збагачували почуття, будили активне ставлення до навколишнього світу. А цього не можна зробити без захоплення, без радісного відчуття краси, без сердечного хвилювання. Читання має дати учням насолоду, радувати і хвилювати.

Саме таку мету переслідував і учитель світової літератури Жовтневого НВК Семикоз Вадим Анатолійович, який запропонував колегам переглянути урок літератури у 5 класі з вивчення твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» та позакласний захід у 10 класі «Непізнаний світ детективу» у формі «живої» інтерактивної газети із залученням шкільного психолога, шкільного бібліотекаря, самих учасників виїзного засідання.

Таким чином, поєднання традиційних та інноваційних методик у процесі формування читацької компетенції школярів сприятиме кращому засвоєнню навчального матеріалу, допомагатиме осмисленому сприйняттю художнього твору, розвиватиме в учнів навички критичного мислення, спілкування, творчого пошуку, живого інтересу до книги. В кінці зустрічі вироблені рекомендації, з якими можна ознайомитися на сайті РПМК.


Директор НВК знайомить гостей із планом розвитку закладу


Екскурсію у шкільному музеї проводить заступник директора Скрипченко Л.М.


"Жива" інтерактивна газета у 10 класі виступ шкільного бібліотекаря Бережок С.П.


На уроці літератури у 5 класі. Учитель Семикоз В.А.
Обговорюємо ессе Д.Пеннака  "Як роман" - виступи учителів Ілієвої Н.П. (Решетилівської гімназії), Самойленко С.О. (Кукобівська ЗОШ І-ІІ ст.)


Керівник РПМК Кошова В.М. дякує учителю Жовневого НВК Семикозу В.А.

Переглядів: 396 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту