Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2015 » Березень » 26 » Про Другу світову війну і не тільки…
16:54
Про Другу світову війну і не тільки…

25 березня 2015 року на базі Решетилівської гімназії відбулося засідання районної предметної методичної комісії учителів світової літератури та російської мови з теми "Розвиток критичного мислення учнів через реалізацію методу проектів на уроках світової літератури". Члени РПМК для проекту ще на першому зібранні у серпні обрали тему «Друга світова війна у дзеркалі літератури» (до 70-річчя закінчення ІІ світової війни у Європі») та поділилися на групи. «Історики» досліджували питання про долю остарбайтерів та жорстокість нацистів в концтаборах; «філософи» ознайомили із концепцією надлюдини Ніцше; «мистецтвознавці» вивчали «обличчя» війни у творах світових художників, «літературознавці» пройшли стежками світової літератури, обпалених війною…

Жваве обговорення, активна дискусія, професійний підхід до висвітлення проблеми не залишили нікого байдужим серед учасників зібрання.

Своїми враженнями з цього приводу поділилася учитель Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника Шкурупій Ольга Федорівна.

«Війна, як і хвороба приходить зненацька, перекреслює все попереднє і велить жити за новими законами, коли всі відчуття загострені до краю, і дзвенять, мов струна. За такими законами живе сьогодні моя Батьківщина, тож нічого дивного немає в тому, що всі виступи учасників літературного проекту « Друга світова війна у дзеркалі літератури» стали монологами – сповідями, монологами – роздумами, монологами – пам’яттю про страшні лихоліття Другої світової війни і наше перекреслене жахіттями війни сьогодення. Говорили переконливо, оперуючи жахітливо-промовистими фактами, виважено та вдумливо, поєднуючи досвід минулого із сучасністю, емоційно, ледве стримуючи сльози, бо кожен справжній українець своє сумління зараз зважує на терезах, на одну шальку котрих покладена доля України.

До реалізації літературного проекту готувалися заздалегідь, відповідно до особливостей методу літературного проекту, про який докладно розповіла керівник районної предметної методичної комісії Кошова В.М.

Відомо, що у кожної практичної роботи є своє підґрунтя. Тому щоб зрозуміти, яка ж сила сьогодні кинула по різні сторони барикад два братніх народи, розділила рідних по крові людей, звернемося до філософії Ніцше.

Лаконічному, стислому викладу думок Павлинського Г.Я. із Малобакайської школи Горбань З.В. (Шамраївська школа) протиставила своє емоційне сприйняття ідей німецького мислителя. Несподівано зав’язалася дискусія. Давно відомі всім слова «Бог помер…» раптом сколихнули свідомість запитанням: «А хто такий Бог?», на яке і шукали відповіді всією громадою. Виникали запитання і методичного плану: Як і в який спосіб слід знайомити учнів з такими твердженнями та ідеями.

Прийшли до одностайного висновку: замовчувати такі проблеми не варто. Виступи всіх учасників були присвячені темі літератури Другої світової війни, та в кожному слові вчувалося звернення до подій сьогодення. Ось розповідь Самойленко С.О.(Кукобівська школа) про жахіття німецьких концтаборів, а перед очима – наші «розстріляні» міста і села.

 Дяченко Т.О. (Решетилівська гімназія )прийшла на засідання РПМК із малюнками своїх випускників до роману А.Камю «Чума». Один із них належить Денису Олійніченку. Чи ж думав колись юнак, що «коричнева чума» прокинеться і у ХХІ столітті і своїм чорним крилом доторкнеться і до його долі?

Чи ж треба говорити про війну?

У світі й так чимало горя.

Щоб пам’ятати грізну давнину!..

Сьогодні так вже не говорять

Трагедія України вкотре переконливо довела, що у кожного покоління є своя війна. Тому, щоб не прокинулась вона і не почала своєї лиховісної днини, слід пам’ятати слова А.Камю: «Будь яка радість – під загрозою», бо війна, як і «бацила чуми», ніколи не вмирає, ніколи не щезає, десятиліттями….терпляче вичікує своєї години…»

Переглядів: 452 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту