Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2015 » Лютий » 28 » «Поетична весна -2015»
15:15
«Поетична весна -2015»

27 лютого 2015 року Решетилівська школа І ст. привітно зустріла учасників та гостей традиційного районного учнівського конкурсу авторської поезії та прози «Поетична весна-2015». Про участь заявили 29 учнів із 13и шкіл району у трьох вікових категоріях. Найчисельнішою була середня група - 14 учасників із 10и шкіл, у молодшій - 10 учасників із 3х шкіл, старша налічувала 5 учасників із 4х шкіл.

Цьогорічні теми конкурсу «Україна – єдина країна», «Війна далека і близька» (присвята 70й річниці Перемоги над нацистськими окупантами і завершення війни у Європі та сучасним воєнним подіям) та вільна тема знайшли щирий відгук у дитячих серцях.

Журі конкурсу відмітили багато прозових та віршованих творів, які вирізнялися цікавими знахідками, багатим словниковим запасом, використанням художніх засобів, творчою уявою. Юні автори з величезним патріотичним настоєм засвідчили свою любов до України, віддали шану ветеранам та героям далекої війни, висловили свою підтримку бійцям АТО. У творах звучали філософські роздуми про життя, своє місце у суспільстві, власну позицію щодо подій на Майдані та на сході України і сильна віра та велика надія у щасливе мирне життя. Вразив виступ юної авторки із Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст Яковлєвої Кристини, яка разом із сім’єю знайшла прихисток на нашій Решетилівській землі. Скільки болю і недитячої туги за Донеччиною, залишеними друзями, за втраченим мирним життям проглядається у її рядках. І свій україномовний вірш «Чому розпочалась війна?» завершила на оптимістичній ноті: «Завтра будемо мир зустрічати!»

Більшість (21 учень) є учасниками минулорічних конкурсів, що свідчить про сталий інтерес до цього виду творчості та серйозну роботу з літературно обдарованими дітьми в школах.

Всі учасники підготували саморобні збірки з гарним художнім оформленням. Літстудія Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст. «Самоцвіти» створила ще в додаток і загальну збірку «Україно, ти героями багата». Учні Решетилівської гімназії ім І.Л.Олійника також оформили свої твори у загальну збірочку «Молімося за Україну». Виступи окремих учнів супроводжувалися електронними презентаціями.

Учениця Глибокобалківської ЗОШ І-ІІ ст. Хаірбекова Діана підготувала пісенний супровід конкурсу. І кожен учасник прикріпив своє синьо-жовте сердечко на карту України, символізуючи цим неподільність її території та любов до рідної країни.

У перерві присутні познайомилися з новими сучасними підходами до представлення творів у вигляді буктрейлерів.

Гості конкурсу, а це засновник газети «Нова година» Решетило О.М. та генеральний директор ТОВ «Еліта» Непийта Л.А., відмітили авторів кращих, на їх думку, конкурсних творів. Дітям були вручені подарунки (безкоштовна передплата на газету, флеш-карти), а усім учасникам - шоколадки та можливість поласувати солодощами у шкільній їдальні.

Нечитайло М.Я, член Полтавської спілки літераторів, лауреат загальнонаціональних конкурсів «Українська мова – мова єднання», який працював у складі районного журі, щиро привітав школярів. Він подарував всім учасникам невеличкі сувеніри-календарі, а окремим дітям - свої твори на згадку про цю зустріч.

За підсумками роботи журі визначено 15 переможців конкурсу, яким були вручені грамоти відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту:

Молодша вікова група

І місце - Литвиненко Ангела, учениця 4 класу Решетилівської ЗОШ І ст.

ІІ місце - Карась Вікторія, учениця 3класу Решетилівської ЗОШ І ст.

Папіш Максим учень 3 класу Решетилівської ЗОШ І ст.

ІІІ місце - Волікова Ірина, учениця 2 класу Решетилівської ЗОШ І ст.

Тарасова Катерина, учениця 2 класу Решетилівської ЗОШ І ст.

Гук Софія, учениця 2 класу Новомихайлівської ЗОШ І-ІІ ст.

Середня вікова група

І місце - Базюк Ольга, учениця 8 класу Малобакайської ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІ місце - Сініцева Олена, учениця 5класу Решетилівської гімназії ім І.Л.Олійника

Василенко Наталія, учениця 8 класу Сухорабівської ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІІ місце - Базюк Ольга, учениця 5 класу Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст.

Ступа Оксана, учениця 7 класу Мякеньківської ЗОШ І-ІІ ст.

Калинюк Катерина, учениця 7 класу Федіївської ЗОШ І-ІІІ ст.

Старша вікова група

І місце - Коба Діана, учениця 10 класу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім академіка В.О.Пащенка

ІІ місце - Силенко Ілона, учениця 9 класу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім академіка В.О.Пащенка

ІІІ місце - Яковлєва Кристина, учениця 9 класу Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст.

Також голова журі Костогриз А.М. вручила подяки відділу учителям-керівникам шкільних літературних студій за багаторічну і результативну роботу з літературно-обдарованими учнями: Семеновій С.А., (керівник літстудії «Самоцвіти» Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст), Дроботенко А.О (керівник літстудії «Мальви» Кукобівської ЗОШ І-ІІ ст), Дзюбі В.М. (керівник літстудії «Росинка» Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст ім. академіка В.О.Пащенка).

Районний методичний кабінет щиро вітає переможців, усіх учасників конкурсу, їх наставників, батьків! Бажаємо натхнення і успіхів, цікавих тем і творчої їх реалізації!

Дякуємо Непийпі І.М., учителю Глибокобалківської ЗОШ І-ІІ ст., за допомогу у підготовці та проведенні районного конкурсу.

О.Глушко,
методист РМК,
лен журі конкурсу

Переглядів: 458 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту