Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2016 » Квітень » 15 » Педагогічні студії. Тема: “Культура здоров`я педагога як чинник формування здоров`я дітей”
14:25
Педагогічні студії. Тема: “Культура здоров`я педагога як чинник формування здоров`я дітей”

14.04.2016  року  у залі засідань відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Решетилівської райдержадміністрації для методистів РМК проведено педагогічні студії. Методист РМК  Галанська  Ю.Б.  виступила з презентацією на тему «Культура здоров`я педагога як чинник формування здоров`я дітей».

Стан здоров`я дітей і підлітків шкільного віку погіршується з кожним роком навчання в школі. Багато дітей мають захворювання опорно- рухового апарату, зору та ін., є діти, які мають декілька паталогій. В деяких дітей не виявлено захворювань, але вони продемонстрували низький показник проби Руф`є.

У розвитку негативних тенденцій, які спостерігаються в організації навчально- виховного процесу (психоемоційне перевантаження, недостатня рухова активність учнів) немалу роль відіграє низький рівень культури здоров’я і знань щодо здорового способу життя та профілактики здоров’я.

Вчителі не завжди готові до здоров’язберігаючої діяльності, мають низький рівень здоров’я і майже не піклуються про його збереження, а також недостатньо усвідомлюють свою роль у вихованні здорової особистості.

Під час перегляду презентації досліджено  проблему формування “культури здоров`я”, «здоров`язбережувальну компетенцію» педагогів з наукової точки зору, проаналізовано сучасний стан здоров`я вчителя, чинники негативного та позитивного впливу на здоров`я.

Галанською Ю.Б.  проведено  практичні вправи для  визначення рівня  здоров`язбережувальної компетентності учасників засідання. Після опрацювання психологічних тестів « Ваш індекс здоров`я» кожен визначив рівень свого здоров`я та готовність до здорового способу життя. Методист  Галанська Ю.Б. звернула увагу присутніх, що необхідно прикладати зусилля, щоб  виконувати  « 10 правил здорового способу життя»- це забезпечить  хороший рівень здоров`я.

Зроблено висновок, що збереження здоров'я педагогів потребує уваги. Воно повинно розглядатися у контексті загальної концепції охорони здоров'я нації, тому що від вчителя значно залежить здоров'я підростаючого покоління. Ефективність формування “культури здоров`я ” залежить від пріоритетів, загальної ідеології та індивідуальних зусиль кожного педагога.

Здоров’я не може зводитися лише до констатації відсутності хвороб, нездужання, дискомфорту, це – стан людини, що дозволяє їй вести необмежене в своїй свободі життя, повноцінно виконувати властиві людині функції, передусім, професійні, вести здоровий спосіб життя, тобто відчувати душевний, фізичний і соціальний комфорт.

З метою  збереження та зміцнення здоров'я треба не стільки шукати ліки, скільки навчатися правильно мислити і жити. Люди творчі, захоплені шляхетними ідеями, відчувають свою єдність з іншими людьми, як правило, живуть тривалим, здоровим і щасливим життям.

Ю.Б. Галанська , методист РМК

Переглядів: 253 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту