Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » 2014 » Жовтень » 27 » Бібліотекар - слово сонячне і горде
09:02
Бібліотекар - слово сонячне і горде

Ви даєте не книги під розписку,
А читачам даруєте весь світ…

В останній понеділок жовтня, в цьому році це - 27 жовтня - Міжнародний день шкільних бібліотек.

Шкільна бібліотека… З цими словами у кожної людини виринають спогади: цікаві книги на полицях, приємна атмосфера спілкування з бібліотечним працівником, який порадить, дасть відповідь на запитання.

Шкільна бібліотека – одне з доступних джерел отримання інформації для учнів, педагогів. Найважливіший елемент навчальної діяльності, спрямованої на розвиток освіченості особистості та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу; скарбниця інформації всередині школи, її структурний підрозділ, доцільно організоване середовище, що оточує учня в культурно-освітньому просторі навчального закладу. Шкільний бібліотекар своєю щоденною працею вносить помітний внесок у формування «Людини» - мислячої, творчої, гармонійної, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку в умовах інформаційного суспільства.

Шкільний бібліотекар – друг кожного читача. Він-перший вісник краси і знання, адже він відкриває ворота в країну знань. Ніякі каталоги, картки, описи, комп’ютери не замінять шкільного бібліотекаря. Його любляче тепле слово, досвідчена рука творить істинне чудо з тим, хто того прагне.

Кожен загальноосвітній навчальний заклад має шкільну бібліотеку, в якій працюють як фахівці бібліотечної справи так і учителі-предметники за суміщенням, половина - з доплатою за роботу з бібліотечним фондом підручників. На повну ставку працюють лише 4 бібліотекарі, на 0,5 ставки - 8, з доплатою від ставки учителя: 30% - 2; 25%- 1, 10%- 9 бібліотекарів. Основна діяльність шкільних бібліотек пов’язана з бібліотечним фондом підручників: це замовлення, забезпечення, видача, збереження та облік. І святою святих є, звичайно, популяризація книги. З цією метою проводяться масові, групові та індивідуальні заходи, організовуються книжкові виставки, конкурси, зустрічі з літераторам, проводять бібліотечні уроки та багато інших цікавих форм роботи.

Виникали труднощі у здійсненні електронного обліку підручників у єдиній системі централізованого обліку підручників (ЄСЦЕОП) за допомогою використання комп’ютерної програми «Шкільний підручник», але й це ми успішно подолали: всі ЗНЗ працюють в даній програмі.

Основною проблемою залишається плинність кадрів, що суттєво впливає на роботу шкільних бібліотек. Але не зважаючи на все, шкільні бібліотекарі сумлінно і відповідально ставляться до своїх обов’язків, прагнуть працювати творчо. Серед кращих – Щерба Л.А., Бережок С.П., Павлинська Л.П., Пустовар З.Л., Прокопенко М.О., Зіненко В.П., Циган Л.І., Москівець С.В., Кошкалда Л.В., і цей список можна продовжити.

У минулому навчальному році у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» взяли участь 9 бібліотек ЗНЗ. За час проведення конкурсу була активізована робота шкільних книгозбірень щодо залучення школярів до читання, формування інформаційної, бібліотечно-бібліографічної, та читацької культури учнів. Проводились заходи щодо підвищення ключових професійних компетентностей шкільних бібліотекарів, відбувався обмін досвідом роботи під час засідання «круглого столу». Переможцем стала завідувачка бібліотеки Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст. Бережок Світлана Павлівна. Друге місце посіла завідувачка бібліотеки, провідний бібліотекар Решетилівської гімназії ім.І.Л.Олійника Щерба Любов Анатоліївна, третє місце – бібліотекар Калениківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. Василенко Світлана Миколаївна.

Для здійснення методичного забезпечення роботи шкільних бібліотекарів працює постійно діючий семінар (керівник Щерба Л.А.) та Школа молодого бібліотекаря (керівник Бережок С.П.).

У стародавньому трактаті написано: «Воздамо дяку тому, хто допоміг нам пройти крізь складний лабіринт книг».Тож ніколи не сумнівайтеся у необхідності своєї професії. Завжди гідно несіть честь бібліотекаря-інтелектуала, навчайтеся і навчайте інших.

Шановні шкільні бібліотекарі, щиро вітаємо вас зі святом.

Нехай ваша праця дарує вам моральне задоволення, насолоду спілкування з читачами-учнями, хай не страшить вас електронний облік підручників, здоров’я, оптимізму,терпіння Вам, і мирного неба над головою.

Голуб Л.Г.,
методист з бібліотечних фондів РМК

Переглядів: 529 | Додав: sansanych | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Код *:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту