Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 77 78 79 80 81 ... 90 91 »

Районний семінар-екскурсія учителів етики

Сб15:57

Учасники районного семінару з етики продовжують опрацьовувати програмову тему 6 класу «Громадянська компетентність: місце духовності і релігійності в людському житті» (керівник Найко В.В., учитель історії Федіївської ЗОШ І-ІІІ ст.). Учителі шкіл району 10 квітня цього року мали можливість поспілкуватися з даного питання під час екскурсійного відвідування Козельщанського жіночого монастиря.

Як підсумок цієї зустрічі, були вироблені рекомендації для учителів-предметників:

1.Стимулювати формування в учнів навичок сучасного соціального життя, громадянського миру, національної злагоди в умовах полікультурного та полі конфесійного світу.

2.Здійснювати духовно-моральне виховання на підставі духовно-ціннісних традицій світової та вітчизняної культур

3.Формувати в учнів внутрішню систему моральних регуляторів поведінки.

Глушко О.О.,
методист РМК

Витоки мовленнєвого розвитку дошкільників

Пт14:28

В.Сухомлинський говорив, що перше завдання школи – «навчити дітей добре мислити і говорити», а розпочинати цю роботу треба вже зі старшими дошкільниками. Весь зміст навчання, духовний та розумовий розвиток дитини повинен стояти на «трьох китах»: «яскрава думка, живе слово і творчість дитини». Саме питанню організації ефективної творчої роботи вихователя з розвитку мовлення було приурочене чергове засідання вихователів різновікових груп ДНЗ, яке відбулося 10 квітня на базі Потічанського ясла-садка «Золота рибка»

В теоретичній частині семінару педагоги мали змогу пригадати види занять з навчання дітей розповідання, вимоги до розповідей та загальні правила проведення занять та прийоми навчання дітей розповідання. Особлива увага зверталася на організацію роботи з книгою та ілюстративним матеріалом. Свої знання та вміння вихователі показали в ході тренінгу на тему: «Інтегровані підходи до використання літературних творів в освітньому процесі». Активними учасниками семінару були вихователі Головчак Л.М., Тяско Ю.В., Гаврилова Л.В., Савеля Л.В., Черкун Н.А. (Пустоварівський, Новомихайлівський, Пащенківський, Сухорабівський та Жовтневий ДНЗ).

Учасники засідання переглянули заняття з дітьми різновікової групи з мовленнєвого розвитку «Прийшла до нас весна чарівна» (вихователь Вісич Ю.М.). ... Читати далі »

Перемога, присвячена памя’ті Шевченка

Ср10:06

Марійка Рашевська навчається у Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ст. лише другий рік, до цього часу вона була ученицею однієї із шкіл м.Сум. Але вже за цей короткий час поціновувачі словесного жанру району знають її як унікального декламатора поетичних, прозових та гумористичних творів, переможця районних та обласних конкурсів. Незважаючи на вік, учениця 5 класу артистично входить в образ, на високому виконавському рівні декламує значні за розміром твори.

Найвагоміші її досягнення у цьому навчальному році - перше місце в обласному конкурсі читців «Тарасовими шляхами», третє місце у Всеукраїнському конкурсі юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» у номінації «Вишневі усмішки».

І ось нещодавно, у перших числах квітня, ще одна значима перемога Марійки Рашевської – Диплом першого ступеня Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України – переможця Всеукраїнського конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

Велика заслуга у всіх д ... Читати далі »

Звітуємо В.О Сухомлинському

Ср08:22

Творча спадщина В.Сухомлинського має велике теоретичне і практичне значення. Нині, коли педагогічна наука і всі ланки системи освіти намагаються вирішити складні завдання виховання гуманістичних цінностей у підростаючого покоління, у науково-практичному доробку великого педагога можна знайти поради і шляхи для їх успішного вирішення. Саме питанню використання педагогічної спадщини В.Сухомлинського в навчально-виховній роботі з дошкільниками і був приурочений методичний Фестиваль педагогічних працівників ДНЗ, який проходив на базі Решетилівського ясла-садка «Ромашка». Педагогічні колективи закладів ділились практичним досвідом роботи з художньо-естетичного та емоційно-ціннісного виховання, соціально-морального розвитку дітей, пошуково-дослідницької роботи, виховання життєвої компетентності дітей та екологічного виховання.

Фестиваль розпочався представленням педагогічного досвіду роботи Решетилівського ясла-садка «Ромашка» на тему: «Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в роботі з дітьми дошкільного віку». Завідувачка закладу Кругова Т.І. розповіла про основні напрями в освітній діяльності з дітьми та прокоментувала виставку методичних посібників і розробок вихователів ДНЗ. Педагогічні працівники Пісарєва В.В., Горобець Н.І. та Згоранець Л.П., Ятло В.Г. показали май ... Читати далі »

Про Державний стандарт дошкільної освіти

Чт08:04

02 квітня на базі Піщанського ясла-садка «Веселка» відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів ДНЗ. На його черговому занятті розглядалося питання «Формування логіко-математичної компетентності старших дошкільників, виходячи з основних положень Базового компонента дошкільної освіти в Україні».

      У своїх виступах учасники засідання звертали увагу:

  • на організацію життєдіяльності дітей в контексті завдань програм «Впевнений старт» та «Українське дошкілля» (доповідач Музиченко Н.Г.- ясла-садок «Ромашка»);
  • єдність логічного та математичного змісту в плануванні інтерактивних форм роботи з логіко-математичного розвитку зі старшими дошкільниками (доповідач Йова Н.М.- дитячий садок «Барвінок»).

Практичний блок розпочався з перегляду міні-занять з дітьми старшого віку «Маленькі натуралісти» та «Веселі задачки» (вихователь Педоненко Н.І.).

Змістовно пройшов аукціон методичних розробок пізнавальних занять з використанням інтерактивних форм роботи зі старшими дошкільниками за розділами програми «Впевнений старт», ... Читати далі »

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 156
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту