Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА

Жовтневий навчально-виховний комплекс
Решетилівської районної ради
Полтавської області

Картка обліку об’єкта передового педагогічного досвіду

Тема досвіду: Метод проектів у навчанні німецької мови.

Об’єкт досвіду: Лозицька Лариса Олексіївна, вчитель німецької мови, вищої кваліфікаційної категорії, стаж педагогічної роботи 22 роки, закінчила Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов у 1989 році.

Адреса досвіду: Жовтневий НВК Решетилівської районної ради Полтавської області, с. Жовтневе, вул. Свердлова, тел. 9-54-48.

Досвід вивчався: У 2010-2012 р.р. заступником директора Жовтневого НВК Бондаренко І.А.

Актуальність досвіду: Враховуючи сучасні вимоги суспільства, загальну стратегію навчання іноземних мов, комунікативна спрямованість навчання -передумова успіху в практичному оволодінні учнями німецькою мовою. При цьому постійно потрібно шукати нові активні способи й форми навчальної діяльності учнів на уроці, а саме: як організувати навчальний процес, щоб учні були здатні використовувати іноземну мову як під час спілкування в реальних життєвих ситуаціях, так і для набуття знань, могли орієнтуватися в соціокультурних аспектах країни, мова якої вивчається.

Вид досвіду за характером новизни: Раціоналізаторський.

Провідна педагогічна ідея досвіду: Проектна діяльність сприяє розвитку ініціативи самостійності, організаторських здібностей, стимулює процес саморозвитку. У проекті учні стають основними дійовими особами освітнього процесу, вони є рівноправними членами творчого колективу. Це дозволяє їм об'єднуватися за інтересами, забезпечує розмаїтість рольової діяльності. Метод дає можливість залучати до навчального процесу не тільки дії і думки школярів, але й їхні почуття. Під час здійснення проекту школярі навчаються надавати допомогу своїм товаришам по роботі, у них формуються вміння самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі, виробляються обов'язковість і відповідальність.

Дана тема досвіду доповнена збіркою «Метод проектів у навчанні німецьких мови», яка розкрита на основі літератури, власного досвіду, спостережень педагога з стажем.

Технологія досвіду: Метод проектів у навчанні іншомовного спілкування можна визначити як комплекс вправ або завдань, які передбачають організовану тривалу значущу для учнів самостійну дослідницьку діяльність іноземною мовою, яка виконується як під час уроку так і в позаурочний час. Метою цієї діяльності є створення кінцевого продукту, а саме проекту.

Результативність досвіду: Учні проявляють інтерес до предмету, вчаться самостійно мислити, знаходити та розв’язувати проблеми, оцінювати свої дії та дії своїх товаришів. Беруть участь у предметних олімпіадах, щорічно є призерами районного туру олімпіад з німецької мови, навчаються у вищих навчальних закладах по спеціальностях, пов’язаних з предметом.

Рекомендована література за проблемою досвіду:

  • Інформаційні та комунікаційні технології в освіті та науці. Державна програма на 2006-2010 роки. Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 року. - №1153.
  • Іноземні мови. Програми для загально-освітніх навчальних закладів. 2-12, 5-12 класи. –К. «Перун» І., 2005
  • Intel, Навчання для майбутнього. – Видавнича група «BHV», 2004. – 416с.
  • Освітні технології // За ред. О. М. Пєхоти. – К.: А.С.К., 2002.
  • Інноваційні технології у вивченні німецької мови. –К. Шкільний світ, 2008.-127с.
  • Проектна робота. Німецька мова. - К. Шкільний світ, 2008.-127с.
  • Арванітопуло Е.Г. Навчальні проекти з іноземної мови для учнів старшої школи// Іноземні мови. -2007. -№1. -14-18,- №2. – С.11-15
  • Часовська В.А. Робота над проектом // Німецька мова в школі. Науково-методичний журнал. Видавнича група «Основа», – 2011. - № 10. – С. 34-36.
  • Браткевич О.С. 12 Gebote eines erfolgsreichen Projektes // Німецька мова в школі. Науково-методичний журнал. Видавнича група «Основа»,– 2011. – № 3. – С. 10-11.
  • Зіневич А. Проект на уроці німецької мови як другої іноземної // Газета Deutsch. Шкільний світ, -2006. -№13. –С. 18-21.

Де зберігається матеріал про досвід: відділ освіти Решетилівської райдержадміністрації

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту