Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА

Калениківська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів
Решетилівської районної ради
Полтавської області

Картка обліку об’єкта передового педагогічного досвіду

Тема досвіду: Формування музичної культури особистості – невід’ємна частина її духовної культури

Об’єкт досвіду: Комлєва Валентина Арсентіївна, учитель музики, спеціаліст, старший учитель, стаж роботи 24 роки, закінчила Полтавське музичне училище ім. Лисенка в 1988 р.

Адреса досвіду: Калениківська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів, 38431 с. Каленики, Решетилівський район, Полтавська область тел. (05363) 9-47-31

Досвід вивчався: у 2011 – 2013 роках заступником директора з навчально-виховної роботи Піхулею В.Г.

Актуальність досвіду: розвиток чутливості і потягу дітей до музики, відкриття в музиці животворного джерела людських почуттів і переживань, забезпечення формування духовної культури особистості в тісному зв'язку з культурою її народу.

Провідна педагогічна ідея досвіду: направлена на розвиток музичного сприймання школярів через активне включення до музично-творчої діяльності, участь у різноманітних конкурсах та фестивалях всіх рівнів.

Технологія досвіду: Формування музичної культури особистості здійснюється через вмілу й цілеспрямовану музично-освітню роботу вчителя, який орієнтує учнів на осмислення інтонаційно-пластичних витоків музики, самостійну інтерпретацію художнього світу твору, практику читання нот, сольфеджування з тактуванням, яке розвиває музичний слух та уміння орієнтуватися в нотному тексті.

Результативність досвіду: наявність в учнів міцних і стійких знань з предмета, умінь і навичок в обсязі державної програми з урахуванням індивідуальних особливостей і здібностей кожного учня, вихованість учнів, сформованість їхнього світогляду.

 • Дмитро Комлєв – лауреат ІІІ премії Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу молодих виконавців української народної музики "З народного джерела” (м. Рівне, 2011 р.).
 • Вокальне тріо у складі Каріни Миколаєнко, Альони Понітайкої, Миколи Музики – дипломант І ступеня обласного огляду-конкурсу учнівської художньої самодіяльності "Веселка-2010”.
 • Вокальне тріо у складі Каріни Миколаєнко, Альони Понітайкої, Інни Лукашенко - дипломант І ступеня обласного огляду-конкурсу учнівської художньої самодіяльності "Веселка-2012”.
 • Інструментальний дует у складі Валентини та Дмитра Комлєвих – дипломант І ступеня обласного огляду-конкурсу родинних та сімейних ансамблів "Роде наш красний” (м. Полтава, 2011 р.).
 • Зразковий вокально-інструментальний гурт "Рідні наспіви”, керівник Комлєва В.А. отримав подяки
 • Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради (2010, 2011 рр.);
 • Диканської РДА та Диканської районної ради за участь у проведенні обласного свята "Пісні бузкового гаю” (2010 р.);
 • Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради за участь у Всеукраїнському конкурсі "Посміхнемось щиро Вишні” (2008 р.)
 • Решетилівської РДА та Решетилівської районної ради за щорічну активну участь у обласному святі "Решетилівська весна” (2004 – 2012 рр.);
 • Решетилівського відділу освіти Решетилівської РДА за щорічну активну участь у районному святі "Вишиванка” (2008 – 2012 рр.)

Рекомендована література за проблемою досвіду:

 • Лаврентьев А. О. Формування музичної культури особистості засобами музичного мистецтва
 • Лиманський П.Р., Тягло Є.І. Вокально-хорова робота вчителів музики в дитячому хорі. Полтава, 1997.- 74с
 • Ростовський О.Я. Методика викладання музики в основній школі: Навч.-метод. посібник . – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2000. – 272с
 • Стулова Г.А. Розвиток дитячого голосу у процесі навчання співу. – М., 1992. – 98с

Де зберігається матеріал про досвід: відділ освіти Решетилівської районної державної адміністрації

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту