Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА

Решетилівська загальноосвітня школа І ступеня
Решетилівської районної ради
Полтавської області

Картка обліку об’єкта передового педагогічного досвіду

Тема досвіду: Шляхи активізації прийомів мовленнєвої діяльності молодших школярів.

Об’єкт досвіду: Дрозд Надія Іванівна, учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 40 років, закінчила Київський державний університет в 1980 р.

Адреса досвіду: Решетилівська загальноосвітня школа І ступеня, с-ще Решетилівка, вул. Чапаєва, 9 тел. 2-10-90, 38400

Досвід вивчався: у 2006 – 2008 роках директором школи Москаленко Л.І.

Актуальність досвіду: Розвиток мовлення – одна з найактуальніших проблем шкільного навчання, це провідний принцип у роботі з читання, граматики, правопису. Саме він об’єднує всю мовленнєву діяльність учнів. Робота над правильною вимовою, над чіткістю і виразністю усного мовлення, над його культурою, над відчуттям його змісту і краси, над збагаченням словника має стати складовою кожного уроку.

Під час впровадження високих технологій і комп’ютеризації применшилась роль книги. Діти замість читання художньої літератури годинами просиджують за комп’ютерами. Вони майже зовсім не спілкуються між собою, і, як результат, школярі з труднощами будують зв’язний текст, не вміють висловлювати думку, допускають стилістичні помилки.

Провідна педагогічна ідея досвіду: Досвід направлений на формування і розвиток у дітей правильного, виразного, чистого мовлення на уроках рідної мови. Адже відомо, що основним найважливішим показником рівня культури людини, її мислення, інтелекту є мовлення.

Застосування різноманітних форм і методів роботи (інтерактивні, нестандартні завдання, проблемні ситуації, дидактичні ігри, вікторини, конкурси) сприяють розвитку індивідуальності учнів, їхньої самостійності, ініціативи.

Вирішуючи мовленнєві завдання, учні вчаться висловлюватись на тему, готуються до складання ними власних текстів, розвивають логічне мислення, розширюють свій кругозір.

Технологія досвіду: Державний стандарт початкової загальної освіти акцентує увагу на тому, що основною змістовою лінією мовної освіти в початковій школі є мовленнєва. Вирішення цієї проблеми педагог здійснює через використання елементів сучасних технологій навчання: проектування, інтерактивного, особистісно орієнтованого навчання. В навчальній діяльності учнів відводить головну роль методичному та дидактичному забезпеченню. На уроках практикує такі методи як змагання, дидактичні ігри, методи проблемно-пошукового характеру. Використовує наочність, тести, картки. Проводить нестандартні уроки, конкурси, вікторини. Використовує ігрові прийоми роботи з учнями. Учитель допомагає дітям збагнути таємницю мови, прочитати історію слів, навчає їх передавати найтонші відтінки думок і почуттів.

Результативність досвіду: Учні Дрозд Н.І. приймають активну участь в шкільних та районних конкурсах, олімпіадах. У 2011-2012 роках вони успішно виступили на шкільному етапі олімпіади з математики. У цьому ж році 3 учениці зайняли призові перші місця на шкільному етапі олімпіади з рідної мови, а одна з них зайняла третє місце на районному етапі. Неодноразово ставали призерами районних олімпіад, брали участь у Всеукраїнському природничо – інтерактивному конкурсі «Колосок», «Кенгуру».

Рекомендована література за проблемою досвіду:

1.Бех І. «Інтеграція як освітня перспектива», «П.шк» №5,2002р.

2. Варзацька Л. «Методика розвитку зв’язного мовлення у молодших школярів».

3. Зламанюк Л. «Проблеми інтеграції природничої освіти», «Імідж сучасного педагога», №4 2003р.

4. Нестандартні уроки у початковій школі. Упорядник О.Кондратюк, 2-ге вид. – К.: Вид.дім «Шкільний світ». Вид Л.Галцька, 2006-128с.

5.Савченко О.Я. «Дидактика початкової школи»: К. «Генеза», 2002-368с.

6. Дем’янець І.А., Загоруйко Л.В. «Найважливіші уміння педагога, який працює в інклюзивному класі»

7. Пометун О.І. «Сучасний урок: інтерактивні технології навчання»

Де зберігається матеріал про досвід: відділ освіти Решетилівської райдержадміністрації

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 159
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту