Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА

2014-2015 навчальний рік: районні олімпіади завершилися!

Завершився ІІ (районний) етап олімпіад з навчальних предметів, який, згідно нормативної бази, традиційно проходить наприкінці І семестру у листопаді та грудні цього року на олімпіадні змагання було виставлено 12 предметів. Учасниками олімпіад стали 360 учні із 22 шкіл району, участі не взяли лише учні Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст.

Олімпіади з усіх предметів проводились на базі Решетилівської гімназії ім. І.Л. Олійника за завданнями та у терміни, визначені обласним оргкомітетом.

В цьому році кількість учнів-учасників олімпіад в розрізі предметів зменшилась, порівнюючи з попереднім роком. Більше учасників зафіксовано лише з історії, на рівні минулого року – з німецької мови, астрономії і жодного учасника не було на олімпіаді з екології. Найактивнішими учасниками районних олімпіад серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІступенів знову були учні Решетилівської гімназії (106учнів взяли участь в олімпіадах з 11предметів), Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст. (55 учасників із 11 предметів); Малобакайської ЗОШ І-ІІІ ст. (20 учнів із 9 предметів), Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. (20учнів із 6 предметів). Серед шкіл І-ІІ ст. – Решетилівська (13учнів із 6 предметів), Першолиманська та Мякеньківська (по 9 учнів відповідно із 6 та 5 предметів).

135 учнів із 17и шкіл району стали призерами районного етапу олімпіад, що становить 37,5% до загальної кількості учасників, це на 0,5% менше порівняно з минулим роком, з них 35учасників вибороли в районних олімпіадах Іі місця. Зменшилася кількість шкіл, які дали переможців олімпіад, зокрема, перші місця та збільшилася кількість шкіл, чиї учні не зайняли жодного переможного місця.

Стабільно з року в рік з високими результатами виступають учні Решетилівської гімназії, Жовтневої, Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. (директори Круговий В.І., Литвин Ю.В., Денисенко В.П.). У цьому році високий рейтинг (1 і більше) відмічено у Піщанській ЗОШ І-ІІІст та Першолиманській ЗОШ І-ІІ ст. (в.о. директора Вініченко В.І., директор Пилипенко Л.В.).

Якщо порівняти за три роки, то рейтинговий показник результативної участі учнів в районних олімпіадах підвищується у Плосківській, Федіївській, Новомихайлівській, Шамраївській школах; знизився у Демидівській, Калениківській, Малобакайській, Сухорабівській, Мякеньківській, Потічанській, Шилівській, Решетилівській І-ІІ ст., школах. Рейтинг на нульовій позначці тримається у Глибокобалківській, Лобачівській, Пащенківській школах, другий рік - у Колотіївській, і у цьому році у Друголиманській та Кукобівській школах.

Аналіз результатів районних олімпіад в розрізі предметів засвідчив, що хороші результати показали з фізики, математики та інформатики учні Решетилівської гімназії, Жовтневої, Піщанської, Плосківської, Федіївської, Мякеньківської, Шилівської шкіл; з історії – учні Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст., Решетилівської гімназії, Піщанської, Демидівської, Калениківської шкіл, з предметів хімія, біологія, географія - учні Решетилівської гімназії, Жовтневої, Піщанської, Плосківської, Демидівської, Шевченківської, Калениківської шкіл; з української мови та літератури - учні Решетилівської гімназії, Жовтневої, Калениківської, Піщанської, Сухорабівської, Шевченківської, Мякеньківської, Першолиманської, Потічанської, Решетилівської І-ІІ ст.; з іноземних мов – учні Решетилівської гімназії, Жовтневої, Малобакайської, Піщанської, Плосківської, Федіївської, Шевченківської, Першолиманської, Шамраївської шкіл.

На жаль, через низькі результати вже другий рік оргкомітет та журі не змогли сформувати команду для участі у ІІІ етапі олімпіади з астрономії, в цьому році через відсутність учасників - з екології.

Журі з усіх предметів звертає увагу керівників шкіл, учителів-предметників на недостатню роботу з учнями при підготовці їх до олімпіад, на необхідність посилення індивідуальної роботи із здібними учнями особливо в позаурочний час, на важливість системи повторення матеріалу та випереджувальний характер вивчення матеріалу, широке використання тренувальних тестових, диференційованих завдань.

Згідно з рішенням районних журі та оргкомітету для участі в обласних олімпіадах визначено 52 учні (з них на державній основі 38 уч., на комерційній 14 уч.) До складу районних команд ввійшли учні 7и шкіл району (Решетилівської гімназії. ім І.Л.Олійника, Жовтневої, Плосківської, Федіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Л.М.Дудки, Шевченківської ЗОШ І-ІІІст ім В.О.Пащенка, Калениківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.) із 10 предметів.

Сподіваємося, що наші учні виявлять хороші знання на обласному етапі змагань.

Глушко О.О.,
методист РМК

про підсумки районних олімпіад2014 2015 from sansanych86
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 156
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту