Районний методичний кабінет

відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА

Флагмани освіти Решетилівщини

Кошова Валентина Миколаївна

Перший лауреат районної педагогічної премії імені академіка В.О.Пащенка

(2011 р.)

Кошова Валентина Миколаївна закінчила Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г.Короленка у 1984 р. за спеціальністю «учитель російської мови та літератури», у 1989 р. – Київську вищу партійну школу. Працює в Решетилівській гімназії ім. І.Л.Олійника з 1991 року учителем світової літератури та російської мови, учителем історії. Має вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання «учитель-методист». Вона керівник районної предметної методичної комісії учителів світової літератури та російської мови.

Валентина Миколаївна навчила й виховала не одне покоління учнів. Кожний її урок – це відкриття чогось незвичайного і цікавого.

Цілеспрямована, ініціативна, творча особистість, Валентина Миколаївна здатна об’єднати навколо себе цікавою справою і учнів, і колег: нею започатковано багато цікавих гімназійних та загальнорайонних справ, створила музей школи, організувала районне молодіжне громадське об’єднання «ШТОРМ», проводить благодійні акції. Однією з перших в районі опанувала навчальну програму «Intel – навчання для майбутнього» і була тренером для вчителів з інших шкіл району. Активно впроваджує ІК-технології, створила методичний веб-сайт, який є гарною підмогою для учителів світової літератури та російської мови.

Глибокі знання, повна віддача своїй професії допомогли досягти високих результатів: вона має високе педагогічне звання «учитель-методист», учасник та переможець багатьох професійних конкурсів, експерт та апробатор підручників, автор публікацій в педагогічній пресі. Багаторічна невтомна праця відзначена грамотами, дипломами та подяками районного, обласного, Всеукраїнського, Міжнародного рівнів. За високу фахову майстерність, глибоку щедрість душі, педагогічну чуйність і такт Валентину Миколаївну поважають і цінують в освітянській родині.

Вона з тих людей, які ніколи не зупиняються на досягнутому. Завжди у пошуку, завжди акумулює в собі нове, прогресивне.


Комлєва Валентина Арсентіївна

учитель музики Калениківської спеціалізованої школи
Решетилівської районної ради Полтавської області,
лауреат районної педагогічної премії імені академіка В.О. Пащенка (2012 р.)

Комлєва Валентина Арсентіївна закінчила в 1988 році Полтавське Державне музичне училище ім. М.В. Лисенка. У 2002 році за підсумками атестації Валентині Арсентіївні було присвоєно педагогічне звання «Старший учитель». За цей час вона проявила себе творчим, ініціативним, умілим працівником. Її діяльність відзначається постійним пошуком нових форм, методів і прийомів, які спонукають школярів діяти творчо. Педагог постійно працює над вдосконаленням своєї методичної та педагогічної майстерності, зокрема, над педагогічною проблемою «Формування музичної культури особистості – невід’ємна частина її духовної культури». У своїй роботі педагог спирається на методику особистісно-орієнтованого навчання, яка дає можливість учням реалізувати себе в навчальній діяльності, проявляти творчу ініціативу, виховувати в собі духовну особистість.

Вчитель багато уваги приділяє позакласній та позашкільній роботі, пробуджуючи інтерес школярів до народної творчості, через пісню звертається до витоків народних скарбів, в яких акумульовані добро, краса та любов до рідного краю.

Валентина Арсентіївна бере в програму складні високохудожні твори мистецтва. Багатоголосся під колоритний супровід народних інструментів у дитячому виконанні не може залишити байдужим ні душу виконавця, ні слухача. В сучасний час, коли світ заполонила комп’ютерна та розважальна музика, учитель виховує у дітей любов до «живого» справжнього мистецтва, розвиває естетичні смаки і здібності.

Валентина Арсентіївна - педагог за покликанням. Завдяки її наполегливості, ініціативі, творчості, високому професіоналізму діє вокально-інструментальний гурт «Рідні наспіви», якому у 2009 році було присвоєно звання «Зразковий художній колектив», а в 2014році - звання «Народний художній колектив».

Разом зі своїми вихованцями Валентина Арсентіївна стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «З народного джерела», який проходив у м. Рівне (2011р), де соліст гурту Комлєв Дмитро отримав диплом лауреата ІІІ премії.

Гурт «Рідні наспіви» був переможцем:

районного та обласного огляду-конкурсу учнівської художньої самодіяльності «Веселка» (2004 – 2015 рр.);

обласного огляду-конкурсу художніх колективів районів Полтавської області (2009-2014 рр.);

обласного вокального конкурсу «Барви рідної мови» (2010,2013 рр.);

районного вокального конкурсу «Срібний дзвіночок» (2003 – 2013 рр.);

обласного огляду-конкурсу родинних та сімейних ансамблів «Роде наш красний» (2011 р).

Гурт «Рідні наспіви» активний учасник:

обласного та Всеукраїнського свята «Посміхнемось щиро Вишні» (2007 р.);

обласного свята народної творчості «Решетилівська весна» (2004 – 2015 рр.);

обласного свята «Пісні бузкового гаю» (2010 р.);

щорічного районного свята «Майбутнє твориться сьогодні» (2003 – 2015 рр.), свята до дня Конституції (2011), до Дня Незалежності (Решетилівка, 2009-2014 рр.);

районного свята обжинок в с. Сухорабівка (2011р.).

Виступ колективу «Рідні наспіви» традиційно є окрасою багатьох районних та сільських свят. Не обходяться без колективу, яким керує В.А. Комлєва, численні предметні семінари районного та обласного рівнів, театралізовані обрядові дійства «Меланка», «Масляна», «Три празники в гості», народознавчі свята обласного рівня («Покрова», «Дивна річ у хаті піч».)

Валентина Арсентіївна – автор музики «Гімну Решетилівщини» (слова місцевого поета Володимира Мошури), який вперше було виконано на 11сесії Решетилівської районної ради 4 скликання 27 травня 2004 року. Учителька активний слухач районного семінару вчителів музичного мистецтва та художньої культури, учасник Всеукраїнського конкурсу «Я – активний освітянин». Її вихованці проявляють високий професіоналізм як у вокальному так і в інструментальному жанрах, сольному та колективному виконанні. Підлісний Едуард, випускник гурту «Рідні наспіви», продовжив навчання у Полтавському Державному музичному училищі ім. М.В. Лисенка та отримав диплом переможця за участь у Міжнародному конкурсі солістів-вокалістів ім. О. Петрусенко у м. Херсоні з поміж 60 учасників з України, Грузії, Білорусії, Китаю та Росії, а також став володарем Гран-прі Міжнародного ІХ конкурсу молодих виконавців «Харківські асамблеї» в номінації академічний спів. Зараз є студентом Харківського Державного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

Валентина Арсентіївна тактовна, доброзичлива. Має авторитет серед учнів, учителів, батьків та громадськості. За час своєї роботи була нагороджена грамотою управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, грамотами Решетилівської районної ради Полтавської області, численними грамотами відділу освіти, сім’ї молоді та спорту Решетилівської районної державної адміністрації, дипломами управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської ОДА. Вона отримала подяки Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Решетилівської районної ради та Решетилівської районної державної адміністрації, Диканської районної адміністрації, Диканської районної ради.

За вагомий внесок у розвиток і зміцнення Полтавщини та з нагоди 75-річчя утворення Полтавської області Валентина Арсентіївна нагороджена ювілейною відзнакою Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної ради.

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 160
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід
Пошук
Архів новин
Друзі сайту